Erlėnų bendruomenės istorija

Šiandien Erlėnai yra Imbarės seniūnijos centre. Jame 2001 m. buvo 392, 2006 m. – 409  gyventojai. Veikia Vytauto Vaičiulio  veterinarinių  paslaugų individuali įmonė, Viktoro Budrio  įkurta UAB ,,Varta'' gaminanti paminklus ir akmens  gaminius, Viešosios įstaigos Salantų  pirminės  sveikatos priežiūros centro  Alkos medicinos punktas. (uždarytas 2012 m.), Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Erlėnų filialas, bendruomenės centras ,,Erlėnai''  (pirmininkas Vytautas Vaičiulis).

Erlėnuose  vystoma gyvulininkystė. Ja užsiima  10 ūkininkų,  kurie laiko nuo 30 – 40 ir  iki 150 karvių. Stambiausias yra Rolandos ir Romualdo Karazinų  gyvulininkystės ūkis, kuriame pagamintam pienui  ženklinti 2007 m. įteiktas  Europos  Sąjungos  sertifikatas.

Erlėnai garsėja etinės kultūros paveldo gausa. Kaime tebėra daugiau kaip dvylika XIX – XX a. memorialinių mažosios architektūros statinių – koplytėlių kryžių, menančių Žemaitijos kryždirbystės tradicijas. Prie pagrindinės gatvės stovi 1834 m. statyta Danguolės ir Rimanto Letukų etninės architektūros troba, o buvusi Antano Stropaus sodyba reprezentuoja Žemaitiją Liaudies buities muziejus Rumšiškėse.

2011 m. liepos 16 d. Erlėnai pažymėjo kaimo vardo pirmojo paminėjimo 500 metų jubiliejų, kuriam atminti atidengė paminklą.  Akmenį jam dovanojo  Birutė ir Aloyzas Skripkauskai, o ornamentuotą kryželį nukalė kalvis Raimondas Diekontas. Akmenį apdirbo ir pastatė UAB,,Varta".

2011 m. Erlėnų kaimui įdiegti gatvių pavadinimai: Erlėnų, Ąžuolų, Beržų, Klevų, Salantų, Skuodo. 

Akyvaizdžiai keičiasi kaimo aplinka: nauji stogai, viena už kitą gražesnės sodybos, pražystantys gėlių darželiais ir pievomis šienaujamomis ne dalgiais, o vejapjovėmis.  Tikrų ūkininkų vos vienas kitas likę, o ir karvutę retas kas turi. Patogiai gyvena Erlėniškiai - miestas visai šalia, gatvės apšviestos ir asfaltuotos.  Erlėnų  praeitis yra turtinga.  Ateitis -  priklauso mums.